ورود عضویت

ورود به حساب خود

نام کاربری *
رمز عبور*
مرا به خاطر بسپار

حساب کاربری بسازید

نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل*
کد امنیتی *

 

دال بتنی

شرکت پرشین بتن جم در ساخت این محصول از تکنیک پیشرفته ی پیش تنیدگی (پیش کشیدگی) استفاده می کند.

در این سیستم، ابتدا کابل ها روی یک بستر پیش ساخته، در حد فاصل دو انتها کشیده می شوند و بعد از بتن ریزی و کسب مقاومت لازم، با بریدن آنها نیروی کششی موجود به صورت فشاری به بتن منتقل می شود. این کار با ایجاد یک تنش ثابت و دائمی (PRE-STRESS) در بتن، باعث خنثی شدن بخشی از تنش ناشی از بارهای مرده و زنده در عضو بتنی می شود و در نتیجه مقاومت باربری عضو بتنی افزایش می یابد.

از مزایای این سیستم می توان به نداشتن ترک های دائمی، نداشتن خیز به سمت پایین، قابلیت انعطاف پذیری و بهینه شدن هزینه ها اشاره کرد.

وایرهای مورد استفاده در این بتن مطابق با استاندارد   ASTM421 و BS5896 می باشد.

این وایرها دارای مقاومت نهایی 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع و از نوع WA  با قطر  6میلیمتر می باشند.

وزن مخصوص این بتن 2400 کیلوگرم بر متر مکعب است، این محصول در ابعاد:

600*170*800 میلیمتر

600*170*1000 میلیمتر

600*170*1200 میلیمتر

و همچنین ابعاد سفارشی ساخته می شود.

سنگ دال غیر ترافیکی :

تولید سنگ دال غیر ترافیکی (غیر بار) به روش خیس متراکم با ضخامت دلخواه از 80 میلیمتر تا 150 میلیمتر قابل سفارش می باشد که ابعاد کلی آن 600*1000 می باشد.

 

ویبره پرس

شرح تولید قطعات بتنی به روش ماشینی ویبره پرس خشک

بعد از ساخت بتن با طرح اختلاط خاص و نسبت آب به سیمان کم (بدون اسلامپ) در ایستگاه مرکزی، بتن توسط دستگاه حمل کننده ( HOPPER ) به داخل دستگاه هدایت می گردد؛ سپس دستگاه، بتن تولید شده را در دو لایه زیره و رویه داخل قالب ریخته و پس از دوبار سیکل ویبره و پرس قوی بتن را متراکم کرده و سپس طبق فرآیندی خاص قطعات از قالب جدا شده و به سمت دستگاه بالابر اتوماتیک (ELEVATOR ) رفته و در ده طبقه مجزا و در بیست ردیف طبقه بندی می گردند، سپس دستگاه ربات ارابه ای (FINGER CAR ) عمل حمل قطعات ساخته شده از بالابر به اتاق های بخار را انجام می دهد،کلیه قطعات پس از اتمام سیکل بخاردهی( در سیکل هشت ساعته) به صورت تمام اتوماتیک و توسط ربات ارابه ای به سیستم پایین بر (LOWERATOR ) منتقل شده و توسط دستگاه های اتوماتیک بسته بندی می شوند. شایان ذکر است کلیه مراحل فوق به صورت اتوماتیک و توسط دستگاه انجام می گردد، لذا کیفیت و اندازه قطعات کاملا همسان و همگن می باشد.

 

وت پرس

شرح تولید قطعات بتنی خیس

پس از ساخت بتن با طرح اختلاط خاص توسط ایستگاه مرکزی بتن، ابتدا حجم بتن مورد نیاز بر طبق نوع محصول به صورت برنامه ریزی شده و دقیق وارد قالب میز پرس می گردد که هر قالب دارای فیلترهایی مخصوص در قسمت تحتانی و فوقانی است، سپس پرس هیدرولیک 400 تنی و سیستم مکش آب مازاد موجب خروج آب اضافی از قطعه بتنی و تراکم بتن می شود.تراکم بتن تا وزن مخصوص حدود 2400 کیلوگرم در متر مکعب موجب کاهش شدید تخلخل و نفوذپذیری و افزایش قابل توجه دوام، مقاومت فشاری و همچنین مقاومت در سیکل های یخبندان می گردد؛ و در نهایت قطعه پرس شده از قالب خارج شده و روی پالتهای مخصوص چیده می شود، شپش پالت های پر شده به قسمت عمل آوری قطعات انتقال داده می شوند. ضمنا کارخانه پرشین بتن جم به صورت شبانه روزی در خطوط تولید متعدد خود و با داشتن قالب های مختلف، پاسخگوی نیازهای متنوع شما به هر میزان و تعدادی می باشد.

 

 

 

طراحی سایت و بهینه ساری سایت توسط اینتن